Fasady szklane

Obecnie coraz popularniejszymi rozwiązaniami w budownictwie staje się wykorzystywanie systemów aluminiowych i szklanych. Tworzy się z nich ogromne fasady budynków, ale też ogrody zimowe, witryny czy ścianki działowe.

 

Ślusarka aluminiowa i szklana

Aby systemy aluminiowe były wykonane jak najlepiej, niezbędne jest oczywiście ich dobre zaprojektowanie fasad szklanych a później odpowiednio wykonane prace ślusarskie i montażowe. W takich wyrobach głównym materiałem staje się profil (czyli kształtownik), który wytłacza się ze stopu metali – w tym przeważającej zawartości aluminium. Materiał ten charakteryzuje się lekkością, ale też dużą trwałością i wytrzymałością. Profile wzmacnia się przekładkami termicznymi z poliamidu oraz uszczelkami (np. z kauczuku syntetycznego). W pracach ślusarskich kolejnym krokiem jest wypełnianie pól między profilami. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się szkło. Zawsze musi ono spełniać wymogi izolacyjności termicznej oraz izolacji przed hałasem.

Systemy aluminiowe w budownictwie

Systemy te są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ zapewniają wysoką odporność na negatywne czynniki atmosferyczne (i to bez trudnych i częstych zabiegów konserwujących). Co ważne, mają również dobre parametry energooszczędne, które nie ulegają pogorszeniu przez wiele lat. Z systemów profili aluminiowych można wyprodukować zaś:

  • okna aluminiowe,
  • drzwi aluminiowe,
  • lekkie ściany osłonowe i działowe,
  • ogrody zimowe
  • witryny sklepowe,
  • fasady budynków użytkowych: biurowce, dworce, galerie handlowe itp

Jak więc widać, systemy te można wykorzystywać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i biurowcach czy innych instytucjach (gdzie tworzy się z nich całe elewacje). Przeszklone ściany zawsze będą wyglądać nowocześnie, stylowo i efektownie. Do tego sprawią, że we wnętrzach pojawi się więcej naturalnego światła, będzie z nich lepszy widok i powiększą się one optycznie. Jednakże ślusarka aluminiowo-szklana musi być wykonywana zawsze z największą starannością, gdyż dotyczy nie tylko konstrukcji nieruchomych, ale też różnego rodzaju okien oraz drzwi.

[projektowanie, projektowanie elewacji szklanych/alumnionwych]

Zobacz nasze realizacje

Wycena i kontakt