Domy jednorodzinne: projekty, adaptacje, rozbudowy

Wykonuję projekty domów jednorodzinnych, rozbudowy i nadbudowy (nadbudówki) istniejących domów oraz budynków użyteczności publicznej. Oferujemy również inwentaryzacje oraz pomoc przy dopełnieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. 

Zajmuje się również adaptacją projektów typowych, która polega na dostosowaniu projektu katalogowego do istniejących warunków  zgodnie z wymaganiami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Adaptacja projektu z katalogu

Decydując się na któryś z projektów, na pewno będziecie mieli Państwo własne preferencję, potrzeby i oczekiwania co do końcowego wyglądu i funkcji użytecznych domu. Bardzo dużą zaletą jest to, iż wybrany gotowy projekt domu można w pewny sposób zmodyfikować pod własne wymagania. Zmiany zostaną prowadzone przez architekta adaptującego. Wszystkie projekty domów Archon mogą być zmieniane i modyfikowane na życzenie inwestora. Standardowa zgoda na modyfikacje w gotowym projekcie zawiera przede wszystkim:

  • zmianę materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych
  • zmiany otworów okiennych i drzwiowych
  • zmianę rodzaju materiału do pokrycia dachu
  • zmianę wielkości tarasów i balkonów
  • zmianę rozmieszczenia pomieszczeń oraz ich przeznaczenia
  • modyfikację ogrzewania i instalacji wewnętrznych

Warto zapoznać się z katalogiem domów jednorodzinnych, zwłaszcza iż takie pisma wysyłane są w większości bezpłatnie na terenie naszego kraju.

 

Fot: http://kociakostka.blogspot.com/2015/06/przebudowa-domu-w-rawiczu.html

Przebudowa starego domu typu kostka – projektowanie

W czasach PRL  powstawały dobrze nam znane ‚domy-kostki’ – których pełno w małych miastach jak Bochnia, czy dużych jak Kraków. Po kilkudziesięciu latach taka wersja architektury nie zachwyca. Niefunkcjonalne, przepastne wnętrza, małe okna, – to główne mankamenty przez które na kostki patrzymy już z niechęcią.  Jednak Wystarczy pomysł, dobry projekt remont i… z brzydkiego kaczątka te domu mogą się zmienić w pięknego łabędzia!

TB Projekty oferuje koncepcję i projekt przebudowy domów jednorodzinnych takiego typu.

Skontaktuj się z nami.

[ Więcej ciekawych przykładów udanych metamorfoz starych domów z PRLu w cuda modnej, nowoczesnej i funkcjonalnej architektury: Tutaj ]

Zobacz nasze projekty i realizacje

Wycena i kontakt